Ehliyet Direksiyon Sınavı Ne Zamana Ertelendi? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

Ehliyet Direksiyon Sınavı Ne Zamana Ertelendi?

Direksiyon sınavı olacak mı?

Önemli: Teorik sınavlar Hafta içi veya Hafta sonu yapılıyor. Direksiyon sınavlarına ise ara verilmişti. 15 Ocak 2021 Tarihinde MEB tarafından yayınlanan yazıda direksiyon sınavına giren kursiyerler ve direksiyon sınavından görev alan personel sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak ve direksiyon sınavları yapılacak.

Direksiyon sınavı tarihi ertelenir mi?

Direksiyon Sınavı Tarihleri Ertelenebilir mi? Evet ertelenebilir. Sürücü kursları kendi belirledikleri kontenjanlar doğrultusunda sınava öğrenci gönderirler.

Ehliyet sınavları nasıl olacak 2021?

2021 /MTSK e- Sınavı Haftanın 7 (Yedi) Günü 81 İldeki e- Sınav Salonlarında, Randevulu Sistemle Gerçekleştirilecektir. Ehliyet sınavı için her ayın 1’i ile 10’u arası ehliyet başvuruları alınır. Sürücü adayı, kursun yaptığı eğitim planı doğrultusunda teorik eğitimi alır.

Direksiyon sınavım ne zaman nasıl öğrenebilirim?

Direksiyon sınavlarını sorgulayabilmek için herhangi bir sorgu sayfası bulunmamaktadır. Sınavınızın olduğu gün sonuçlar açıklanarak liste halinde sonuç tutanağı olarak sürücü kursunuza bildirilmektedir. Direksiyon sınav sonucunu sürücü kursunuzu arayarak öğrenebilirsiniz.

Direksiyon sınavları kaç dakika?

Ehliyet almak için sınava girecek olan adaylar, direksiyon sınavında 35 dakikalık parkur süreçlerine başlıyor. Adayların hata yapmaları durumunda araçtan indirilecek sınavları sonlandırılıyor. Ehliyet direksiyon sınavında adaylar bu durumda kalmış oluyorlar. Parkuru hatasız sonlandıranlar ise başarılı bulunuyor. 6

Tam kapanmada direksiyon sınavı olacak mı?

Açıklamadan da anlaşılacağı gibi tam kapanmayla birlikte birçok sektör doğrudan kapatılmış oldu. Kapatılan bu sektörler içerisinde sürücü kursları da bulunuyor ve doğal olarak da yukarıda belirtmiş olduğumuz tarihlerde yapılması gereken ehliyet direksiyon sınavları iptal edilmiş oldu.

You might be interested:  Ehliyet Numarası Nasıl Bulunur?

Direksiyon sınavları ne zaman 2020?

B) 2020 direksiyon sınavı pazar oturumu tarihleri: 01 Mart 2020. 08 Mart 2020.

Ehliyet sınavı 2021 kaldırıldı mı?

Milli Eğitim bakanlığı ehliyet sınavlarını kaldırdı yerine kalem, kağıt, silgisizehliyet sınavı dönemine geçildi. Başvuruların devam ettiği ehliyet sınavında 2021 Ocak ayından itibaren elektronik ehliyet sınav dönemine geçiliyor.

Direksiyon sınavını geçemeyen ne zaman girer?

Direksiyon sınavından kalan bir aday hemen tekrardan başvuru yapması gerekir. Ancak bu başvuru hemen onaylanmayacaktır. Bunun için bekleme süreci 15–20 gün arasında değişir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector