FAQ: Dijital Ehliyet Başvurusu Nasıl Yapılır? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

FAQ: Dijital Ehliyet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dijital sürücü kartı başvurusu nasıl yapılır?

Sayısal takograf kartı almak isteyen sürücü /şirket ve servisler başvurularını internet üzerinden http://staum.tobb.org.tr adresinden ulaşacakları başvuru ekranı aracılığıyla yapacaklardır.

Dijital ehliyet nasıl alınır 2021?

İnternet tarayıcınıza dijital ehliyet başvuru yazdığınızda https://staum.tobb.org.tr/PinacaWeb/ çıkan siteye tıklayarak, ‘Sayısal Takograf’ adlı uygulamaya tıklayarak ön başvurunun yapabiliyorsunuz. Dijital ehliyet için ön başvurunun sonrasında dijital ehliyet ile alacağınız kartın ödemesi yapmanız gerekiyor.

Dijital ehliyet nasıl alınır fiyatları?

Pek çok kişi dijital ehliyeti nasıl alacağını merak ediyor. Dijital ehliyeti alabilmek için ödenmesi gereken bazı ücretler bulunuyor. Sürücü kartları için 130 TL, şirket ve servis araçları için 400 TL ödemesi yapılması gerekiyor. Ödemelerin yapılmaması durumunda, dijital ehliyet başvurusu yapmak mümkün değildir.

Dijital ehliyet ücreti nereye yatırılır?

Vakıflar Bankası şubelerinden kart adedi başına 400 TL (DörtYüz Türk Lirası) olmak üzere toplam kart ücreti ödemesi yapılır. T.C Vakıflar Bankası tüm şubelerinden ödeme yapılabilir.

Dijital sürücü kartı kaç günde gelir?

Kart verme otoritesi geçerli bir başvuru aldığı andan itibaren 5 gün içerisinde yeni bir kart vermekle yükümlüdür. Bu esnada sürücü yolculuğunun sonunda araçtaki takograf cihazında kaydedilen sürüş ve dinlenme sürelerinin çıktılarını almalı, kişisel bilgilerini ekleyip çıktıları imzalamalıdır.

You might be interested:  Kimlik Ve Ehliyet Parası Nereye Yatırılır?

Sürücü kartı başvurusu nasıl yapılır?

Sürücü kartı almak isteyen sürücüler, internet bağlantısı olan bir bilgisayarı kullanarak http://staum.tobb.org.tr internet adresinden ön başvuru işlemlerini başvuru merkezine gitmeksizin bireysel olarak yapabilir ya da başvuru merkezlerinden yararlanarak ön başvuruda bulunabilirler.

Dijital ehliyet yenileme kaç para?

Dijital ehliyet ücreti: Sürücü kartları 130 TL, şirket ve servis kartları 400 TL’dir. Dijital ehliyetin geçerlilik süresi: Sürücü ve şirket kartları beş yıl, denetim kartları iki yıl ve servis kartları bir yıl geçerli olacaktır. İmza Sirküleri aslı ve fotokopisi (Aslı kontrol edildikten sonra geri verilecektir.)

Dijital ehliyet almak için ne yapmak gerekiyor?

Sayısal Takoğraf Kartı ( Dijital Ehliyet ) başvurusunda talep

  • Sürücü Kartı Nüfus cüzdanı veya Sürücü belgesi. 1 Adet biyometrik fotoğraf.
  • Şirket Kartı Oda Kayıt Sureti veya Oda faaliyet belgesi.

Ehliyeti almak için ne yapmak gerekir?

Yeni ehliyet almak için gerekli evraklar şunlardır:

  1. Sürücü Sertifikası
  2. Kimlik Belgesi.
  3. Sürücü Sağlık Raporu.
  4. 1 adet biyometrik fotoğraf.
  5. Parmak izi (Nüfus Müdürlüğünde verilir)
  6. Ehliyet Harc Ücreti.
  7. Kart Bedeli.
  8. Vakıf Bedeli.

Dijital ehliyet nasıl alınır 2020?

Dijital ehliyet nasıl alınır? İnternet üzerinden dijital ehliyet başvuru diye aratıp Sayısal Takograf adlı uygulamaya tıklayarak ön başvurunun yapılması, ardından kartın ödemesi yapılarak başvuru esnasında dekontun TOBB’a ibraz edilmesi ve TOBB’a bağlı odalara başvuruda bulunması gerekir.

Dijital ehliyet hangi kurumdan alınır?

Dijital ehliyet ya da bir diğer tabiri ile takoğraf kartı, TOBB tarafından temin edilebilmektedir. Başvuruların internet üzerinden de yapılabildiği süreçte, uluslararası taşımacılık yapanlar ve SRC 1-2-3-4-5 belgelerinden ilgili olanlarına sahip olanlar, bu başvuruları gerçekleştirebilecek.

Dijital ehliyet kayboldu ne yapmalıyım?

YENİ DİJİTAL EHLİYET KAYBEDİLDİĞİNDE YAPILMASI GEREKENLER Öncelikle, kaybettiğiniz ehliyetin yenisini çıkarmak için Ehliyet randevu alma işlemlerinizi ister internet üzerinden isterseniz de, ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi’nden alabilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Emniyet Ehliyet Randevu Nasıl Alınır?

Takograf kartı ödemesi nasıl yapılır Vakıfbank?

Vakıfbank ‘ın internet bankacılığı kanalından ödeme yapmak için ödemelere kurum ödemeleri Ulaştırma Bakanlığı Takograf Ödemeleri menüsüne giriş yapmak gerekmektedir. Vakıfbank ‘ın çağrı merkezi aranarak, müşteri temsilcisine bağlanmak suretiyle de ödeme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Sürücü kartı kaç günde gelir?

Ehliyetim kaç günde elime ulaşır? Ehliyetler en geç “1 hafta” içerisinde kişinin elinize ulaşır. Eğer ehliyetiniz gelmediyse ve cep telefonunuza barkod için SMS gönderilmediyse, öncelikle baskı işlemleri yapılmamış olabilir ya da cep telefonu veya adresinizi işlemler esnasında hatalı vermiş olabilirsiniz.

Takograf karti ödemesi nasıl yapılır Vakıfbank?

Vakıfbank ‘ın internet bankacılığı kanalından ödeme yapmak için ödemeler kurum ödemeleri Ulaştırma Bakanlığı Takograf Ödemeleri menüsüne giriş yapılması gerekmektedir. Vakıfbank ‘ın çağrı merkezi aranarak, müşteri temsilcisine bağlanmak suretiyle de ödeme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector