FAQ: Src 4 Belgesini Hangi Ehliyet Alır? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

FAQ: Src 4 Belgesini Hangi Ehliyet Alır?

B ehliyeti olan hangi SRC belgesi alabilir?

Ulaştırma Bakanlığı sınavları 3’er aylık dönemlerde yapılmaktadır ve bir sınavdan sadece bir tane SRC belgesi alınabilir. 25 Şubat 2003 tarihinden önce B sınıfı ehliyet almış olanlar SRC2 ve SRC4, C-D sınıfı ehliyet almış olanlar SRC2, SRC3,SRC4 ve SRC5 belgelerine sınavsız başvuru yapabilirler.

SRC 4 nasıl alırım?

SRC4 Nasıl Alınır? Ehliyetlerini 2003 yılından sonra alanlar, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetkilendirdiği kurumlardan eğitim almaları ve yine T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

SRC 4 belgesi mesleki yeterlilik belgesi nasıl alınır?

SRC 4 Belgesi Yurtiçi yük ve eşya taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. SRC 4 Belgesini alabilmek için ilkokul mezunu olmak yeterlidir. SRC 4 Belgesi alabilmek için 19 yaşından gün alınması gerekmektedir. B-C-D-E Ehliyetlerinden birine sahip olunması yeterlidir.

SRC kaç yılından önce sınavsız?

Sınavsız SRC Belgesini Kimler Alabilir? Eski ehliyetlerde B sınıfı, yeni ehliyetlerde M, B1, B ve F sınıf tarihleri 25.02.2003 tarihinden önce olan ehliyet sahipleri muafiyetli olarak SRC2 ve SRC4 belgesine başvurabilirler.

B ehliyetine SRC belgesi alabilir mi?

Sınavsız SRC almak isteyen sürücülerin 25 Şubat 2003’ten önce ehliyet almış olmaları gerekmektedir. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyet alanlar SRC 2 ve SRC 4, C ve D sınıfı ehliyet alanlar ise SRC 2, SRC 3 ve SRC 4 belgelerini alabilirler.

You might be interested:  Yeni Ehliyet Ne Zamana Kadar Süresi Var?

SRC belgesi nasil alınır?

Src belgesi almak için öncelikle yetki alan bir eğitim kurumuna kayıt yaptırmanız gerekir. Bu eğitim kurumundan yurtiçi taşımacılığı için 28 saat, uluslar arası taşımacılık yapmak için 32 saat eğitim almanız gerekmektedir. Not: Src eğitimlerinin tamamına katılmak şarttır.

SRC 4 sınavsız nasıl alınır?

Sınavsız ve eğitimsiz SRC belgesi almak isteyen sürücülerin 25.02.2003 tarihinden önce ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2, SRC 3, SRC4 belgelerini alabilir.

SRC 4 belgesi e devletten nasıl alınır?

e – Devlet şifresine sahip olan kişi, e – Devlet şifresine sahip olan kişi e – Devlet şifresiyle kamu kurumlarından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığını seçip buradan mesleki yeterlilik belgesi işlemlerinden doğrudan SRC belgesine başvuru butonuna tıklayacak.

SRC 4 almak ne kadar sürer?

Eğer ehliyetiniz 25.02.2003 tarihinden önce alınmış ise muafiyetten yararlanarak kursa gitmeden ve sınava girmeden SRC belgelerinizi alabilirsiniz.Aksi durumda kursa devam etmek ve sınava girerek başarılı olduktan sonra SRC belgenizi alabilirsiniz. KURSLAR KAÇ GÜNDÜR? SRC Eğitimleri 4 -5 gün sürmektedir.

SRC 4 kaç TL?

Src 2 belgesine sahip olan sürücüler, src 4 belgesi almak isterse 1008 TL. olan src 4 belgesi fiyatının yarısını öder. Yani toplamda 504 TL. vermesi yeterlidir.

Psikoteknik ve SRC 4 belgeleri nedir?

Psikoteknik Belgesi Ve Değerlendirme Sistemi. Ticari araç sürücülerinin alması gereken src belgesi ve psikoteknik belgesi, sürücünün trafiğe çıktığı andan itibaren hafıza, hız kontrolü ve saldırganlık gibi durumlarda davranış ve tepkilerini ölçmek için uygulanması gereken bir değerlendirme sistemidir.

E devletten alınan SRC belgesi kartı nasıl alınır?

Öncelikle E – Devlet sistemine TC Kimlik numaramızı ve Şifremizi yazarak giriş yapıyoruz. Karşımıza çıkan arama ekranına “Muafiyetli SRC ” yazıyoruz ve karşımıza ilk çıkan “Muafiyetli SRC Belgesi Başvuru (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı)” yazısına tıklıyoruz. Karşımıza bu ekran gelecektir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Eski C Ehliyet Hangi Araçları Kullanır?

Src muafiyeti hangi yıl?

Bilindiği üzere, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 25 Şubat 2003 ve öncesi ehliyeti olan (ehliyetin sınıfı farketmiyor) herkese YÜK ve YOLCU Taşımaya uygun SRC Belgesini eğitimden ve sınavdan muaf olarak veriyordu.

Kaç tane ehliyet sınıfı vardır?

Ehliyet Sınıfları ve Kapsamları Ehliyet kursu için başvuru yapmadan önce ehliyet sınıflarıni iyi bilmek, ehliyet alma aşamasına yardımcı olur. A, C1, C, D1, D, BE, CE, C1E, DE, D1E, M, B1, B, A1, A2, F ve G olmak üzere toplamda 17 ehliyet sınıfı mevcuttur.

Psikoteknik kaç para 2020?

Psikoteknik Ücreti: 170 TL.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector