Hızlı Cevap: B Sınıfı Ehliyet Src Belgesi Nasıl Alınır? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

Hızlı Cevap: B Sınıfı Ehliyet Src Belgesi Nasıl Alınır?

Sınavsız SRC Belgesi nasıl alınır?

Sınavsız ve eğitimsiz SRC belgesi almak isteyen sürücülerin 25.02.2003 tarihinden önce ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2, SRC 3, SRC4 belgelerini alabilir.

B ehliyetine SRC belgesi alabilir mi?

Sınavsız SRC almak isteyen sürücülerin 25 Şubat 2003’ten önce ehliyet almış olmaları gerekmektedir. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyet alanlar SRC 2 ve SRC 4, C ve D sınıfı ehliyet alanlar ise SRC 2, SRC 3 ve SRC 4 belgelerini alabilirler.

SRC belgesi ücreti ne kadar?

Tüm mesleki yeterlilik belgeleri için belirlenen sınav harç ücreti 110 TL dir. Buna ek olarak ise sınavdan başarılı olan sürücüler kart ücreti ödemelidir. SRC Belgesi Kart ücreti ise 24 TL olarak belirlenmiştir. 2021 yılında SRC belgesi harç ücretleri 10 TL zamlanarak 110 TL olmuştur. 2020 yılında bu rakam 100 TL idi.

SRC 2 ve SRC 4 belgesi nasıl alınır?

Ulaştırma Bakanlığı sınavları 3’er aylık dönemlerde yapılmaktadır ve bir sınavdan sadece bir tane SRC belgesi alınabilir. 25 Şubat 2003 tarihinden önce B sınıfı ehliyet almış olanlar SRC2 ve SRC4, C-D sınıfı ehliyet almış olanlar SRC2, SRC3,SRC4 ve SRC5 belgelerine sınavsız başvuru yapabilirler.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Ehliyet Yenileme Ücretleri Nereye Yatırılır?

Sınava girmeden SRC Belgesi nasıl alınır?

25 Şubat 2003 TARİHİNDEN EVVEL SÜRÜCÜ BELGESİ OLANLAR İÇİN SINAVA VE EĞİTİME KATILMADAN SRC BELGESİ ALMA HAKKI BULUNMAKTADIR. BU HAKTAN İSTİFADE ETMEK İÇİN KURSUMUZA GELEREK YADA 0 212 641 13 13 NOLU TELEFONLA BİZİ ARAYARAK DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

Sınavsız SRC belgesi ücreti ne kadar?

SRC olmayanın trafik cezası ne kadar? SRC belgesi bulunmaksızın ticari araç kullanan sürücüler ve araç sahipleri hakkında da kanunun öngördüğü cezai müeyyideler uygulanır. SRC belgesi olmayan sürücüye 291 TL firmaya ise 731 TL’dir.

SRC belgesi kimler alabilir?

2003 yılından önce ehliyet almış olan kişiler sınava girmeden SRC belgesi alabilirler. B sınıfı ehliyeti olanlar SRC 2 ve SRC 4 belgesi alabilirler. Sürücü belgesi C, D ve E sınıfı olanlar SRC 1 ve SRC 3 belgesi alabilirler.

SRC kimlere ücretsiz?

Sınavsız SRC Belgesini Kimler Alabilir? Eski ehliyetlerde B sınıfı, yeni ehliyetlerde M, B1, B ve F sınıf tarihleri 25.02.2003 tarihinden önce olan ehliyet sahipleri muafiyetli olarak SRC2 ve SRC4 belgesine başvurabilirler.

Scr4 belgesi nedir?

SRC4 Belgesi, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre Yurtiçi Yük-Eşya-Kargo Taşımacılığı yapan sürücülerin almak zorunda olduğu mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC 2 ve SRC 4 ödemesi ne kadar?

SRC2: 36 saat toplam 1008 TL. SRC3:41 saat 1148 TL. SRC4:36 saat 1008 TL.

Sınavsız SRC 2 harcı ne kadar?

Src 4 belgesine sahip olan sürücüler, src 2 belgesi almak isterse 1008 TL. olan src 2 belgesi fiyatının yarısını öder. Yani toplamda 504 TL. vermesi yeterlidir.

E devletten alınan SRC belgesi kartı nasıl alınır?

Öncelikle E – Devlet sistemine TC Kimlik numaramızı ve Şifremizi yazarak giriş yapıyoruz. Karşımıza çıkan arama ekranına “Muafiyetli SRC ” yazıyoruz ve karşımıza ilk çıkan “Muafiyetli SRC Belgesi Başvuru (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı)” yazısına tıklıyoruz. Karşımıza bu ekran gelecektir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ehliyet Harcı Atmden Nasıl Yatırılır?

SRC belgesi almak ne kadar sürer?

Eğer ehliyetiniz 25.02.2003 tarihinden önce alınmış ise muafiyetten yararlanarak kursa gitmeden ve sınava girmeden SRC belgelerinizi alabilirsiniz.Aksi durumda kursa devam etmek ve sınava girerek başarılı olduktan sonra SRC belgenizi alabilirsiniz. KURSLAR KAÇ GÜNDÜR? SRC Eğitimleri 4-5 gün sürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector