Hızlı Cevap: Dijital Ehliyet Nasil Alinir? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

Hızlı Cevap: Dijital Ehliyet Nasil Alinir?

Dijital ehliyet nasıl alınır 2021?

İnternet tarayıcınıza dijital ehliyet başvuru yazdığınızda https://staum.tobb.org.tr/PinacaWeb/ çıkan siteye tıklayarak, ‘Sayısal Takograf’ adlı uygulamaya tıklayarak ön başvurunun yapabiliyorsunuz. Dijital ehliyet için ön başvurunun sonrasında dijital ehliyet ile alacağınız kartın ödemesi yapmanız gerekiyor.

Dijital ehliyet almak ne kadar?

Pek çok kişi dijital ehliyeti nasıl alacağını merak ediyor. Dijital ehliyeti alabilmek için ödenmesi gereken bazı ücretler bulunuyor. Sürücü kartları için 130 TL, şirket ve servis araçları için 400 TL ödemesi yapılması gerekiyor. Ödemelerin yapılmaması durumunda, dijital ehliyet başvurusu yapmak mümkün değildir.

Dijital ehliyet almak için ne yapmak gerekiyor?

Sayısal Takoğraf Kartı ( Dijital Ehliyet ) başvurusunda talep

  1. Sürücü Kartı Nüfus cüzdanı veya Sürücü belgesi. 1 Adet biyometrik fotoğraf.
  2. Şirket Kartı Oda Kayıt Sureti veya Oda faaliyet belgesi.

Dijital sürücü kartı kaç günde gelir?

Kart verme otoritesi geçerli bir başvuru aldığı andan itibaren 5 gün içerisinde yeni bir kart vermekle yükümlüdür. Bu esnada sürücü yolculuğunun sonunda araçtaki takograf cihazında kaydedilen sürüş ve dinlenme sürelerinin çıktılarını almalı, kişisel bilgilerini ekleyip çıktıları imzalamalıdır.

Dijital ehliyet başvuru harcı nereye yatırılır?

Vakıflar Bankası şubelerinden kart adedi başına 400 TL (DörtYüz Türk Lirası) olmak üzere toplam kart ücreti ödemesi yapılır. T.C Vakıflar Bankası tüm şubelerinden ödeme yapılabilir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ehliyet Ücreti Hangi Bankaya?

Dijital sürücü kartı nereden alınır?

Sayısal takograf kartı almak isteyen sürücü /şirket ve servisler başvurularını internet üzerinden http://staum.tobb.org.tr adresinden ulaşacakları başvuru ekranı aracılığıyla yapacaklardır.

Dijital takograf kartı harcı nasıl ödenir?

TOBB, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Vakıfbank arasında yapılan Protokol hükümlerince, sayısal takograf uygulaması kapsamında kart ücretlerine ilişkin ödeme işlemleri, Vakıfbank’ın banka şube gişelerinden, internet bankacılığı ve çağrı merkezi kanallarından gerçekleştirilebilmekte olup, ATM ve Mobil bankacılık

Dijital ehliyet kayboldu ne yapmalıyım?

YENİ DİJİTAL EHLİYET KAYBEDİLDİĞİNDE YAPILMASI GEREKENLER Öncelikle, kaybettiğiniz ehliyetin yenisini çıkarmak için Ehliyet randevu alma işlemlerinizi ister internet üzerinden isterseniz de, ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi’nden alabilirsiniz.

Dijital ehliyet fotoğrafı nasıl olmalı?

Biyometrik fotoğraf boyutları 3,5cm x 4,5cm olarak belirlenmiştir. Fotoğraf, yüzün iki tarafı da tam olarak görünecek şekilde cepheden çekilmelidir, tebessüm edilmemelidir. Arka zemin düz ve beyaz renkte ya da açık bir kontrast renkte olmalıdır. Renkli ve desenli zeminler kabul edilmeyecektir.

Dijital ehliyet nasıl alınır Kocaeli?

Sürücü belgesi ve SRC belgesi olan sürücüler başvurabilir. Başvuru, şahsen sürücü tarafından gerçekleştirilmelidir. Ön Başvuru İşlemi: Sürücüler, http://staum.tobb.org.tr internet adresinden ön başvuru işlemlerini başvuru merkezine gitmeksizin bireysel olarak yapmaları gerekmektedir.

Sürücü kartı başvurusu nasıl yapılır?

Sürücü kartı almak isteyen sürücüler, internet bağlantısı olan bir bilgisayarı kullanarak http://staum.tobb.org.tr internet adresinden ön başvuru işlemlerini başvuru merkezine gitmeksizin bireysel olarak yapabilir ya da başvuru merkezlerinden yararlanarak ön başvuruda bulunabilirler.

Ehliyeti almak için ne yapmak gerekir?

Yeni ehliyet almak için gerekli evraklar şunlardır:

  1. Sürücü Sertifikası
  2. Kimlik Belgesi.
  3. Sürücü Sağlık Raporu.
  4. 1 adet biyometrik fotoğraf.
  5. Parmak izi (Nüfus Müdürlüğünde verilir)
  6. Ehliyet Harc Ücreti.
  7. Kart Bedeli.
  8. Vakıf Bedeli.

Sürücü kartı kaç günde gelir?

Ehliyetim kaç günde elime ulaşır? Ehliyetler en geç “1 hafta” içerisinde kişinin elinize ulaşır. Eğer ehliyetiniz gelmediyse ve cep telefonunuza barkod için SMS gönderilmediyse, öncelikle baskı işlemleri yapılmamış olabilir ya da cep telefonu veya adresinizi işlemler esnasında hatalı vermiş olabilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: B Sınıfı Ehliyet Hangi Kamyonetleri Kullanır?

Dijital ehliyet nasıl alınır 2020?

Dijital ehliyet nasıl alınır? İnternet üzerinden dijital ehliyet başvuru diye aratıp Sayısal Takograf adlı uygulamaya tıklayarak ön başvurunun yapılması, ardından kartın ödemesi yapılarak başvuru esnasında dekontun TOBB’a ibraz edilmesi ve TOBB’a bağlı odalara başvuruda bulunması gerekir.

Dijital takograf kartı nasıl kullanılır?

Dijital takograf akıllı kartlarla çalışır. Sürücüler, şirketler, yetkili servisler ve denetim görevlilerinin özel ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı akıllı kartlara sahiptir. Bu kartlar kullanıcılarına araçtaki takograf cihazındaki bilgilere ulaşma ve/veya kullanma olanağı sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector