Hızlı Cevap: E Sınıfı Ehliyet Hangi Src Belgesi? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

Hızlı Cevap: E Sınıfı Ehliyet Hangi Src Belgesi?

E sınıfı ehliyet SRC belgesi nasıl alınır?

SRC belgesini almak isteyen sürücüler öncelikle yetkili bir eğitim kurumuna veya e -Devlet üzerinden başvurularını yapmalılar. Daha sonra bu eğitim kurumlarında yurtiçi taşımacılık için 28 saat uluslararası taşımacılık için ise sürücüler 32 saat eğitim almalılar.

SRC 1 SRC 2 SRC 3 SRC 4 nedir?

Src 1 Belgesi: Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan şoförlerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 2 Belgesi: Yurtiçi yolcu taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 4 Belgesi: Yurtiçi yük ve eşya taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC 1 2 3 4 5 nedir?

SRC belgesi, Yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin alması zorunlu olan bir belgedir. Başka bir anlatımla karayolu taşımacılığı kapsamında faaliyet gösteren ve gösterecek olan tüm sürücülerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC Belgesi e devletten nasıl alınır?

e – Devlet şifresine sahip olan kişi, e – Devlet şifresine sahip olan kişi e – Devlet şifresiyle kamu kurumlarından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığını seçip buradan mesleki yeterlilik belgesi işlemlerinden doğrudan SRC belgesine başvuru butonuna tıklayacak.

SRC 2 ve SRC 4 ödemesi ne kadar?

SRC2: 36 saat toplam 1008 TL. SRC3:41 saat 1148 TL. SRC4:36 saat 1008 TL.

SRC 2 ve 4 aynı anda alınabilir mi?

SRC2 ve SRC4 aynı anda alınabilinir mi? 2 belge için iki ayrı eğitim ve sınava girerek alınır. 13. 25/02/2003 tarihinden önce ehliyet sahibi olanlar her hangi bir eğitim ve sınava tabi olmadan her 2 SRC belgesinede sahip olabilirler.

You might be interested:  Sık sorulan: Ehliyet Seri No Nerede Yazar?

SRC 1 ve 3 hangi araçları kullanır?

SRC belgesi; karayolunda yolcu ve yük taşıyan ticari araç sürücülerinin alması zorunda olduğu bir belgedir. Sürücü mesleki yeterlilik belgesi anlamına gelir. Bu belgeyi kamyonet, kamyon, panelvan, otobüs, minibüs vs. kullananlar sürücüler alırlar.

SRC 2 SRC 4 ü kapsar mı?

Src 2 Belgesi: Yurt içinde yolcu taşımacılığı yapan firmaların şoförlerinin almaları gereken bir belge türüdür. SRC1 ve SRC 2 belgeleri için geçerli olan durum, SRC3 ve SRC4 belgeleri içinde geçerlidir. Yani SRC3 belgesine sahip olan bir sürücü aynı zamanda SRC4 belgesini almasına gerek yoktur.

SRC 1 ve 3 ne işe yarar?

Uluslararası taşımacılık yapacak olan şoförlerin ticari açıdan SRC1 belgesi alması gerekir. Uluslararası eşya ve kargo taşımacılığı noktasında SRC3 belgesi ön plana çıkar. Yurtiçi eşya ve kargo taşımacılığı için SRC4 belgesi kriterler arasındadır. Aynı durum burada da geçerlidir.

Sürücü belgesi SRC1 nedir?

SRC 1 Belgesi Uluslararası yolcu taşımacılığı iş kolunda gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesidir. Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin yanında otobüs, minibüs gibi ticari araç kullanan araç sürücüleri içinde de bu belgenin alınması zorunlu olmaktadır.

SRC belgesi nasıl alınır 2020 fiyatları?

2020 SRC Belgesi Ücretleri:

  • Src 1 Belgesi: 1040 tl.
  • Src 2 Belgesi: 936 tl.
  • Src 3 Belgesi: 1066 tl.
  • Src 4 Belgesi 936 tl. Kredi Kartına 6 Taksit.
  • Src alımında Diğer Masraflar Nelerdir? Sınav harçları ve kart ücreti kurs ücreti dışındadır. 2020 yılı için src belgesi sınav giriş harcı 100 TL’dir.

SRC 4 belgesi almak ne kadar sürer?

Eğer ehliyetiniz 25.02.2003 tarihinden önce alınmış ise muafiyetten yararlanarak kursa gitmeden ve sınava girmeden SRC belgelerinizi alabilirsiniz.Aksi durumda kursa devam etmek ve sınava girerek başarılı olduktan sonra SRC belgenizi alabilirsiniz. KURSLAR KAÇ GÜNDÜR? SRC Eğitimleri 4 -5 gün sürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector