Okuyucular soruyor: C Sınıfı Ehliyet Hangi Src Belgesini Alır? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

Okuyucular soruyor: C Sınıfı Ehliyet Hangi Src Belgesini Alır?

SRC 1 2 3 4 ne demek?

Src 1 Belgesi: Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan şoförlerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 2 Belgesi: Yurtiçi yolcu taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 4 Belgesi: Yurtiçi yük ve eşya taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC 3 için hangi ehliyet?

B sınıfı ehliyet sahibi olan sürücülerin; 25 Şubat 2003’ten önce; B sınıfı ehliyeti olanlar: SRC2 ve SRC4 için. C-D-E sınıfı ehliyeti olanlar: SRC1 ve SRC3 için başvurabilirler.

Hangi ehliyet hangi SRC belgesini alır?

Sınavsız ve eğitimsiz SRC belgesi almak isteyen sürücülerin 25.02.2003 tarihinden önce ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2, SRC 3, SRC4 belgelerini alabilir.

SRC 2 ve 4 aynı anda alınabilir mi?

SRC2 ve SRC4 aynı anda alınabilinir mi? 2 belge için iki ayrı eğitim ve sınava girerek alınır. 13. 25/02/2003 tarihinden önce ehliyet sahibi olanlar her hangi bir eğitim ve sınava tabi olmadan her 2 SRC belgesinede sahip olabilirler.

SRC 3 Sınavı Kaç Puanla geçilir?

SRC -1-2- 3 -4 sınavlarında toplam 50 test sorusu sorulmaktadır.Bu sorulardan en az 30 tanesine doğru cevap vererek en az 60 puan alan sürücüler sınavda başarılı olmuş sayılırlar.

SRC 3 neyi sürer?

SRC 2 belgesi almak için de psikoteknik raporu alınması gerekmektedir. SRC 3 belgesi: Ülkeler arası eşya veya kargo taşımacılığı yapan şoförlerin almaları gereken belgedir. Kamyon, çekici ve TIR sürücülerinin yanı sıra kamyonet, pikap ve panelvan gibi araçları kullanan sürücüler SRC 3 belgesi almalıdır.

You might be interested:  Soru: Ehliyet Alırken Ne Kadar Ödenir?

SRC 3 SRC 4 yerine geçer mi?

Yani SRC3 belgesine sahip olan bir sürücü aynı zamanda SRC4 belgesini almasına gerek yoktur. SRC3 belgesine sahip olan bir şoför, hem yurt içinde hem de yurt dışında eşya ve kargo taşımacılığı yapabilir.

B ehliyeti olan hangi SRC belgesi alabilir?

Ulaştırma Bakanlığı sınavları 3’er aylık dönemlerde yapılmaktadır ve bir sınavdan sadece bir tane SRC belgesi alınabilir. 25 Şubat 2003 tarihinden önce B sınıfı ehliyet almış olanlar SRC2 ve SRC4, C-D sınıfı ehliyet almış olanlar SRC2, SRC3,SRC4 ve SRC5 belgelerine sınavsız başvuru yapabilirler.

SRC 2 ve 4 ne kullanır?

SRC2 belgesi şehirler arası yolcu taşımacılığı yapanlar için, SRC4 belgesi ise şehirler arası yük taşımacılığı yapanlar içindir.

SRC 2 ve 4 bankaya ne kadar yatırılıyor?

Yeterlilik belgesi olan SRC belgesini almayı hak kazanan şoförlerin bu belgenin harcı olan 31 TL’yi yatırması gerekir.

SRC kaç günde alınır 2021?

Bu en fazla 3 hafta kadar sürmektedir. Yani eğitimini tamamen bitiren bir sürücü en geç 3 hafta içerisinde sınava girer. Sınavı başarılı şekilde geçen adayların ise son aşamalarını tamamlaması 1 hafta kadar sürmektedir. Yani ortalama olarak ele aldığımızda sürücüler 1 ay gibi bir sürede SRC belgesi sahibi olabilirler.

SRC 2 ve SRC 4 ödemesi ne kadar?

SRC2: 36 saat toplam 1008 TL. SRC3:41 saat 1148 TL. SRC4:36 saat 1008 TL.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector