Okuyucular soruyor: C Sınıfı Ehliyet Olanlar Hangi Src Belgesini Alır? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

Okuyucular soruyor: C Sınıfı Ehliyet Olanlar Hangi Src Belgesini Alır?

C sınıfı ehliyet hangi SRC belgesini alır?

Sınavsız SRC almak isteyen sürücülerin 25 Şubat 2003’ten önce ehliyet almış olmaları gerekmektedir. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyet alanlar SRC 2 ve SRC 4, C ve D sınıfı ehliyet alanlar ise SRC 2, SRC 3 ve SRC 4 belgelerini alabilirler.

SRC 2 4 sınavsız nasıl alınır?

Sınavsız ve eğitimsiz SRC belgesi almak isteyen sürücülerin 25.02.2003 tarihinden önce ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2, SRC 3, SRC4 belgelerini alabilir.

SRC kazandım ne yapmalıyım?

Yapılan Src Sınavında başarılı olmak için puanınız 70 puan ve fazlası olması gerekir. Sınavda başarılı olmuşsanız sınav sonuçlarının açıklandığı günden yaklaşık bir hafta sonra Halk bankası şubelerine 31 TL. yatırmanız gerekecek. Bu ücreti yatırmadan Ulaştırma Bakanlığı size hatırlatma mesajı gönderecektir.

SRC 2 ve 4 ne kullanır?

SRC2 belgesi şehirler arası yolcu taşımacılığı yapanlar için, SRC4 belgesi ise şehirler arası yük taşımacılığı yapanlar içindir.

SRC 3 için hangi ehliyet?

B sınıfı ehliyet sahibi olan sürücülerin; 25 Şubat 2003’ten önce; B sınıfı ehliyeti olanlar: SRC2 ve SRC4 için. C-D-E sınıfı ehliyeti olanlar: SRC1 ve SRC3 için başvurabilirler.

You might be interested:  Soru: Ehliyet Sınavı Direksiyon Sınavı Ne Zaman?

SRC 2 ve 4 aynı anda alınabilir mi?

SRC2 ve SRC4 aynı anda alınabilinir mi? 2 belge için iki ayrı eğitim ve sınava girerek alınır. 13. 25/02/2003 tarihinden önce ehliyet sahibi olanlar her hangi bir eğitim ve sınava tabi olmadan her 2 SRC belgesinede sahip olabilirler.

E devletten alınan SRC belgesi kartı nasıl alınır?

Öncelikle E – Devlet sistemine TC Kimlik numaramızı ve Şifremizi yazarak giriş yapıyoruz. Karşımıza çıkan arama ekranına “Muafiyetli SRC ” yazıyoruz ve karşımıza ilk çıkan “Muafiyetli SRC Belgesi Başvuru (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı)” yazısına tıklıyoruz. Karşımıza bu ekran gelecektir.

SRC Sınavı Kalkacak mı?

Src belgesi kartları önceden Gazi Üniversitesi tarafından basılarak src sahiplerine kargo yolu ile gönderilirdi. Bu src kart uygulaması kaldırılmış ifadesi yanlıştır, doğrusu ise 2018 yılı itibari ile src kartının yerine barkotlu src uygulaması getirilmiştir.

SRC belgesi sisteme ne zaman düşer?

Bu en fazla 3 hafta kadar sürmektedir. Yani eğitimini tamamen bitiren bir sürücü en geç 3 hafta içerisinde sınava girer. Sınavı başarılı şekilde geçen adayların ise son aşamalarını tamamlaması 1 hafta kadar sürmektedir. Yani ortalama olarak ele aldığımızda sürücüler 1 ay gibi bir sürede SRC belgesi sahibi olabilirler.

SRC banka harcı ne kadar 2021?

Src sınav harçları 2021 yılında 10 TL’ lik bir artışla birlikte 110 TL olmuştur.

SRC almak ne kadar sürer?

Eğer ehliyetiniz 25.02.2003 tarihinden önce alınmış ise muafiyetten yararlanarak kursa gitmeden ve sınava girmeden SRC belgelerinizi alabilirsiniz.Aksi durumda kursa devam etmek ve sınava girerek başarılı olduktan sonra SRC belgenizi alabilirsiniz. KURSLAR KAÇ GÜNDÜR? SRC Eğitimleri 4-5 gün sürmektedir.

SRC 1 2 3 4 ne anlama geliyor?

Src 2 Belgesi: Yurtiçi yolcu taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 3 Belgesi: Uluslararası yük ve eşya taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 4 Belgesi: Yurtiçi yük ve eşya taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

You might be interested:  Soru: Kayıp Ehliyet Nasıl Yenilenir?

SRC 1 ve 3 hangi araçları kullanır?

SRC belgesi; karayolunda yolcu ve yük taşıyan ticari araç sürücülerinin alması zorunda olduğu bir belgedir. Sürücü mesleki yeterlilik belgesi anlamına gelir. Bu belgeyi kamyonet, kamyon, panelvan, otobüs, minibüs vs. kullananlar sürücüler alırlar.

SRC belgesi hangisini almalıyım?

Src 1 Belgesi: Uluslararası yolcu taşımacılığı yapmak isteyenler src 1 belgesi almaları gerekir. Src 2 Belgesi: Yurt içerisinde yolcu taşımacılığı yapacaklar src 2 belgesi alır. Src 3 Belgesi: Uluslararası yani ülke sınırları dışında yük ve eşya taşımacılığı yapacak olan kişiler alır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector