Okuyucular soruyor: Dijital Ehliyet Harcı Ne Kadar? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

Okuyucular soruyor: Dijital Ehliyet Harcı Ne Kadar?

Dijital ehliyet için hangi bankaya para yatırılıyor?

Vakıflar Bankası şubelerinden kart adedi başına 400 TL (DörtYüz Türk Lirası) olmak üzere toplam kart ücreti ödemesi yapılır. T.C Vakıflar Bankası tüm şubelerinden ödeme yapılabilir.

Dijital ehliyet masrafı ne kadar?

Dijital ehliyet fiyatı olarak da sürücü kartları 130 TL, şirket ve servis kartları 400 TL olarak belirlenmiştir. Bahsi geçen tüm bu fiyatlar ise 2020 yılına aittir. Dijital ehliyet ile sürücülerin 12 aylık tüm sürüşleri kayıt altındadır.

Dijital ehliyet hangi kurumdan alınır?

Dijital ehliyet ya da bir diğer tabiri ile takoğraf kartı, TOBB tarafından temin edilebilmektedir. Başvuruların internet üzerinden de yapılabildiği süreçte, uluslararası taşımacılık yapanlar ve SRC 1-2-3-4-5 belgelerinden ilgili olanlarına sahip olanlar, bu başvuruları gerçekleştirebilecek.

Dijital sürücü kartı nereden alınır?

Sayısal takograf kartı almak isteyen sürücü /şirket ve servisler başvurularını internet üzerinden http://staum.tobb.org.tr adresinden ulaşacakları başvuru ekranı aracılığıyla yapacaklardır.

Takograf kartı ödemesi nasil yapılır?

Kart Ücretinin Yatırılması T.C. Vakıflar Bankası’nın tüm şubelerinden ödeme yapılabilir. İnternet veya telefon bankacılığı aracılığıyla ödeme yapılabilmesi mümkün değildir. Sürücülerin kart ücretini yatırırken banka görevlisine ödeme numaraları ile sürücü kartı başvurusunda bulunduklarını söylemeleri gerekmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: H Sınıfı Ehliyet Nasıl Alabilirim?

Dijital takograf kartı kaç günde çıkar?

Kart verme otoritesi geçerli bir başvuru aldığı andan itibaren 5 gün içerisinde yeni bir kart vermekle yükümlüdür. Bu esnada sürücü yolculuğunun sonunda araçtaki takograf cihazında kaydedilen sürüş ve dinlenme sürelerinin çıktılarını almalı, kişisel bilgilerini ekleyip çıktıları imzalamalıdır.

Dijital ehliyet almak için ne yapmak gerekiyor?

Sayısal Takoğraf Kartı ( Dijital Ehliyet ) başvurusunda talep

  • Sürücü Kartı Nüfus cüzdanı veya Sürücü belgesi. 1 Adet biyometrik fotoğraf.
  • Şirket Kartı Oda Kayıt Sureti veya Oda faaliyet belgesi.

Dijital takograf kartı harcı nasıl ödenir?

TOBB, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Vakıfbank arasında yapılan Protokol hükümlerince, sayısal takograf uygulaması kapsamında kart ücretlerine ilişkin ödeme işlemleri, Vakıfbank’ın banka şube gişelerinden, internet bankacılığı ve çağrı merkezi kanallarından gerçekleştirilebilmekte olup, ATM ve Mobil bankacılık

Dijital ehliyet yenileme ücreti nereye yatırılır?

Ehliyet Yenileme ücreti Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Trafik vakfınca protokol yapılmış ödeme yapılabilen banklara yatırılabilir.

Dijital ehliyet nasıl alınır 2021?

İnternet tarayıcınıza dijital ehliyet başvuru yazdığınızda https://staum.tobb.org.tr/PinacaWeb/ çıkan siteye tıklayarak, ‘Sayısal Takograf’ adlı uygulamaya tıklayarak ön başvurunun yapabiliyorsunuz. Dijital ehliyet için ön başvurunun sonrasında dijital ehliyet ile alacağınız kartın ödemesi yapmanız gerekiyor.

Dijital ehliyet kayboldu ne yapmalıyım?

YENİ DİJİTAL EHLİYET KAYBEDİLDİĞİNDE YAPILMASI GEREKENLER Öncelikle, kaybettiğiniz ehliyetin yenisini çıkarmak için Ehliyet randevu alma işlemlerinizi ister internet üzerinden isterseniz de, ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi’nden alabilirsiniz.

Dijital ehliyet zorunlu mu?

Karayolu ile yolcu ve eşya taşımacılığı yapan ticari araçlarda kullanılan bir kontrol cihazı olan “Sayısal Takograf” zorunlu hale getirildi. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren kullanılması zorunlu olan bu takograf için sürücüler, Türkiye’nin dört ilinde sistemin altyapısı yok ve biz akıllı telefonu zor kullanıyoruz

You might be interested:  Ehliyet Çıkarma Ne Kadar 2015?

Sürücü kartı kaç günde gelir?

Sürücü belgeniz en geç 15 gün içinde adresinize teslim edilir. Sürücü belgesi başvurunuzun ne durumda olduğunu E-devlet şifrenizle giriş yaparak Sürücü Belgesi Başvuru Durumu Sorgulama sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Çipli Ehliyet nereden alınır?

Ehliyet değiştirme işlemleri için yetkili kurumlar nüfus müdürlükleridir. Başvuruları arzu ettiğiniz herhangi bir nüfus müdürlüğünde yapabilirsiniz. Bu nedenle eğer randevularda boşluk bulamıyorsanız müsait bir nüfus müdürlüğüne de başvuru yapabilirsiniz.

Takograf kartı ödemesi nasıl yapılır Vakıfbank?

Vakıfbank ‘ın internet bankacılığı kanalından ödeme yapmak için ödemelere kurum ödemeleri Ulaştırma Bakanlığı Takograf Ödemeleri menüsüne giriş yapmak gerekmektedir. Vakıfbank ‘ın çağrı merkezi aranarak, müşteri temsilcisine bağlanmak suretiyle de ödeme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector