Sık sorulan: B Sınıfı Ehliyet Hangi Src Belgesini Alır? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

Sık sorulan: B Sınıfı Ehliyet Hangi Src Belgesini Alır?

B sınıfı ehliyet hangi src alabilir?

Not: B ehliyeti olanlar, sadece src2 ve src4 belgesi alabilirler. Not: C veya D ehliyeti olanlar, src2, src 3, src 4 belgesinden istediğini talep edebilirler. E sınıfı ehliyeti olanların aşağıdaki belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir; 1) 25.02.2003 tarihinden önce alınmış E sınıfı ehliyetin fotokopisi.

SRC 2 SRC 4 ü kapsar mı?

Src 2 Belgesi: Yurt içinde yolcu taşımacılığı yapan firmaların şoförlerinin almaları gereken bir belge türüdür. SRC1 ve SRC 2 belgeleri için geçerli olan durum, SRC3 ve SRC4 belgeleri içinde geçerlidir. Yani SRC3 belgesine sahip olan bir sürücü aynı zamanda SRC4 belgesini almasına gerek yoktur.

SRC almak için kaç yıllık ehliyet?

Sınavsız ve eğitimsiz SRC belgesi almak isteyen sürücülerin 25.02.2003 tarihinden önce ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2, SRC 3, SRC4 belgelerini alabilir.

SRC 2 ve 4 ne kullanır?

SRC2 belgesi şehirler arası yolcu taşımacılığı yapanlar için, SRC4 belgesi ise şehirler arası yük taşımacılığı yapanlar içindir.

B sınıfı ehliyet src kaç alır?

Sınavsız SRC almak isteyen sürücülerin 25 Şubat 2003’ten önce ehliyet almış olmaları gerekmektedir. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyet alanlar SRC 2 ve SRC 4, C ve D sınıfı ehliyet alanlar ise SRC 2, SRC 3 ve SRC 4 belgelerini alabilirler.

You might be interested:  Hızlı Cevap: 2000 Liler Ne Zaman Ehliyet Alacak?

SRC 2 ve 4 aynı anda alınabilir mi?

SRC2 ve SRC4 aynı anda alınabilinir mi? 2 belge için iki ayrı eğitim ve sınava girerek alınır. 13. 25/02/2003 tarihinden önce ehliyet sahibi olanlar her hangi bir eğitim ve sınava tabi olmadan her 2 SRC belgesinede sahip olabilirler.

SRC belgesi hangisini almalıyım?

Src 1 Belgesi: Uluslararası yolcu taşımacılığı yapmak isteyenler src 1 belgesi almaları gerekir. Src 2 Belgesi: Yurt içerisinde yolcu taşımacılığı yapacaklar src 2 belgesi alır. Src 3 Belgesi: Uluslararası yani ülke sınırları dışında yük ve eşya taşımacılığı yapacak olan kişiler alır.

SRC hangisi alınmalı?

Src belgesi çeşitleri şunlardır: Src1 belgesi: uluslararası alanda taşımacılık faaliyetleri yürüten ticari araçların almak zorunda olduğu belgedir. Aynı zamanda yurtiçinde de taşımacılık yapabilirler. Src2 belgesi: sadece yurtiçinde taşımacılık yapacak olan ticari araçların alması gereken belgedir.

SRC kaç yılından önce sınavsız?

Sınavsız SRC Belgesini Kimler Alabilir? Eski ehliyetlerde B sınıfı, yeni ehliyetlerde M, B1, B ve F sınıf tarihleri 25.02.2003 tarihinden önce olan ehliyet sahipleri muafiyetli olarak SRC2 ve SRC4 belgesine başvurabilirler.

SRC 2 ne kadar sürede alınır?

Otobüs kullanacak sürücülerin 26 yaşından gün almış, minibüs kullanacakların ise 19 yaşından gün almış olması gerekmektedir. Psikoteknik raporu bulunan herkes SRC 2 raporunu alabilmektedir. SRC 2 belgesi almak isteyen kişilere 36 saatlik bir eğitim verilmektedir.

Src muafiyeti hangi yıl?

Bilindiği üzere, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 25 Şubat 2003 ve öncesi ehliyeti olan (ehliyetin sınıfı farketmiyor) herkese YÜK ve YOLCU Taşımaya uygun SRC Belgesini eğitimden ve sınavdan muaf olarak veriyordu.

SRC Sınavı Kalkacak mı?

Src belgesi kartları önceden Gazi Üniversitesi tarafından basılarak src sahiplerine kargo yolu ile gönderilirdi. Bu src kart uygulaması kaldırılmış ifadesi yanlıştır, doğrusu ise 2018 yılı itibari ile src kartının yerine barkotlu src uygulaması getirilmiştir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ehliyet Harcı Ne Zaman Ödenir?

SRC 4 neyi surer?

Src 4 belgesi karayolu ile insan taşımacılığı dışında yapılacak olan her türlü yük ve eşya taşımacılığı yapan kişilerin alması gereken mesleki bir belgedir. Bu belge Karayolu Taşıma Kanunun hükümlerine göre alınması gerekmektedir.

Src ehliyet hangi araçları kullanır?

SRC belgesi almakla yükümlü şoförler; kamyon, kamyonet, minibüs, otobüs, panelvan ve çekici gibi araçları kullanırlar. 63 yaşından gün alanlar SRC belgesi alamaz, yani ticari araç kullanamazlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector