Sık sorulan: Ehliyet Için Fotoğraf Nasıl Olmalı 2016? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

Sık sorulan: Ehliyet Için Fotoğraf Nasıl Olmalı 2016?

Ehliyet fotoğrafı nasıl olmalı?

Ehliyet için biyometrik fotoğraf nasıl olmalı?

 1. Kulaklarınız ve yüzünüz tam olarak görülebilmeli.
 2. Arka fon beyaz ve desensiz olmalı.
 3. 5×6 ebatında olmalı.
 4. Fonda gölgeler oluşmamalı.
 5. Yüz fotoğraf üzerinde ortalanmış olmalı.
 6. Fotoğrafta leke ve bükülmeler olmamalı.
 7. Renkler yüzün doğal renklerini yansıtmalı.

Ehliyet icin hangi fotoğraf?

Ehliyet için biyometrik fotoğraf ölçüsü beyaz bir arka planda 50 mm X 60 mm boyutlarında olmalıdır. Arka planda desen kesinlikle olmamalıdır. Fotoğrafın gerçeği yansıtması amacıyla son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Işık ve gölgelendirme biyometrik fotoğraflarda çok önemlidir.

Ehliyet için fotoğraf kaç tane?

2 adet fotoğraf (5×6 ebadında, arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik vesikalık fotoğraf ). Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan (Kan grubunuz eski ehliyetinizde yer alıyor ise başka bir belgeye gerek yoktur).

Ehliyet yenileme kaç para?

2021 Ehliyet Yenileme Ücretleri Şöyle; Yeni tip ehliyetlerini yenilemek isteyenlerin, kaybedenlerin veya çaldıranların ödeyecekleri ücret: -225+45TL’dir. 01/01/2016 tarihinden sonra yeni tip ehliyet almamış kişiler ehliyet yenileme, kayıp, zayi, çalıntı durumlarında 15 TL yenileme ücreti öderler.

Ehliyete vesikalık mı biyometrik mi?

Ehliyeti Resmi Nasıl Olmalı – Ehliyet Resmi Özellikleri: Son altı ay içerisinde ICAO standartlarına uygun 400 DPI çözünürlükte, arka fon beyaz ve desensiz biyometrik vesikalık olacaktır. Yüz fotoğraf üzerinde ortalanmış, çene ucundan saçların başladığı bölgeye kadar sağ ve sol yüz hatları tamamen görünür olacaktır.

You might be interested:  Sık sorulan: Ehliyet Almak Ne Kadar Sürer 2018?

Ehliyet fotoğrafı gözlüklü olmak zorunda mi?

6- Yüz, fotoğraf üzerinde ortalanmış olarak saç modeliyle birlikte tamamen görünür olmalıdır. 7- Fotoğrafta leke ve bükülmeler olmamalıdır. Fotoğrafta “kırmızı-göz” bulunmamalıdır. 11-Gözler net bir şekilde görünmeli, gözlük camı üzerinde yansımalar bulunmamalı, renkli cam veya güneş gözlüğü kullanılmamalıdır.

Fotoğrafın biyometrik olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Biyometrik fotoğraf özellikleri

 1. Fon beyaz ve desensiz olmalı, hiçbir şekilde gölge oluşmamalı.
 2. Yüz, fotoğrafta ortalanmış olarak saç modeliyle birlikte tamamen görünür olmalı.
 3. Renkler nötr olmalı, yüzün doğal renklerini yansıtmalı.
 4. Fotoğrafta lekeler olmamalı.

Ehliyet sınavında neden fotoğraf çekilir?

Sınav sonlarında yapılan itirazlar ve joker sürücü uygulamalarını engellemek için direksiyon sınavında fotoğraf çekimi sınav komisyon görevlileri tarafından yapılıyor.

Yeni ehliyet sakallı olur mu?

Bu fotoğraf, kişinin yüz biyometrisinin tespit edilmesi amacıyla oluşturulan bir standart olduğundan, yüz biyometrisini değiştirmeyen sakal, bıyık veya favori, bu fotoğrafta sorun oluşturmamaktadır.

Ehliyet için ne gerekli 2020?

Son Adım: 2020 ‘de Ehliyet İçin Gerekli Belgeler

 • TC kimlik numaralı resmi kimlik (nüfus cüzdanı, pasaport)
 • Diploma.
 • Sağlık raporu.
 • Adli sicil kaydı
 • 18 yaşını doldurmayanlar için veli/vasi muvafakatnamesi.

Biyometrik fotoğraf fiyatı ne kadar?

Biyometrik vesikalık fotoğraf fiyatları bulunduğunuz ile göre, hatta aynı ilde başvurduğunuz fotoğraf stüdyosuna göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak Türkiye geneline bakarak ortalama bir fiyattan bahsetmemiz gerekirse 12 adet vesikalık fotoğrafı 20 tl ile 30 tl arasında çektirebilirsiniz.

Sürücü sertifikası nereden alınır?

Sürücü sertifikası nereden alınır? Sürücü sertifikaları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanır ve kayıtlı olduğunuz kursa gönderilir. Sertifikanız kurs yerine geldiğinde size bilgi verilir.

2021 ehliyet harcı ne kadar?

Ehliyet Maliyet Giderleri 2021 A1 Sınıfı ehliyet almak isteyen bir aday sürücü kursuna 1.363,88 TL ödemesi gerekiyor. Bunun dışında gireceği ehliyet sınavı için 240,04 TL ve harçlar için 530,27 TL ödemesi gerekiyor. Toplamda ise A1 sınıfı ehliyetin maliyeti 2.134,19 TL’dir.

You might be interested:  Sık sorulan: Ehliyet Icin Emniyete Ne Kadar Para Yatiriliyor?

2021 ehliyet yenileme ne kadar?

2021 Ehliyet yenileme ücreti ne kadar? – Eski tip ehliyetini yeni tip ehliyet ile değiştireceklerin ödeyecekleri ücret: 13+2 TL’dir. – Eski tip ehliyetini kaybedenlerin veya çaldıranların yeni tip ehliyet almak için ödeyecekleri ücret 13+2 TL’dir.

Nüfus müdürlüğü ehliyet kaç TL?

Harç ücreti + Değerli kağıt bedeli + Polis vakfı ücreti ile beraber 2021 yılında tüm C ve D sınıfı için toplam 1.368,40 TL + 225 TL + 45 TL = 1.638,40 Türk lirası yapıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector