Soru: Ehliyet Sınavına Girmezsem Ne Olur? - Lisans Sınavı sitesi - Sürüş okulu ve sürüş

Soru: Ehliyet Sınavına Girmezsem Ne Olur?

Ehliyet sınavına girmezsem hakkım yanar mı?

23- Sınava yada Direksiyon sınavına girmedim /giremedim hakkım yanar mı? Kursiyer sınav hakkını elde ettikten sonra sınavına girmek zorundadır. Eğer giremediyse hakkı yanar. Ancak sağlık raporu ile durumunu belgelerse hakkı yanmaz.

Ehliyet sınavına girmeyince ne olur?

E- sınav randevusu olmasına rağmen sınava girmeyen adayların ise 1 sınav hakkı kullanılmış sayılır. Eğer kursiyerin sınava giremeyeceğini gösterecek doktor raporu bulunuyorsa 4 sınav hakkını tamamladıktan sonra girmediği bu sınav için 1 hak daha kullanabilir.

Ehliyet sınavı hangi durumlarda iptal edilir?

*Geçerli kimlik belgesinin ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi, *e- Sınav ekranındaki fotoğraf ve bilgilerle nüfus cüzdanındaki veya sınava giriş belgesindeki bilgilerde uyuşmazlık olması, *Herhangi bir kursiyerden ya da dokümandan kursiyerin kopya çektiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi,.

Başka bir ilde ehliyet sınavına girebilir mi?

Direksiyon sınavına gireceğiniz yer sürücü kursunuzun olduğu il ve ilçedir. Direksiyon sınavlarında ikemetgah adreslerine göre değil sürücü kursunuzun bulunduğu il, ilçeye göre girilebilmektedir.

Ehliyet sınavına girme hakkı kaç defa?

Teorik sınavdan başarılı oldunuz diyelim. Bu durumda 4 defa direksiyon sınavına girme hakkına sahip olursunuz. Direksiyon sınavında 4 defa başarısız olursanız kursa, direksiyon eğitim ücretini ödeyerek ve zorunlu direksiyon eğitim saatinizi doldurarak 4 defa daha sınava girme hakkı kazanırsınız.

You might be interested:  Soru: Ehliyet Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Direksiyon sınavında 4 kez kalanlar ne yapacak 2021?

Direksiyon sınavından kalan bir kursiyer yalnızca direksiyon sınav ücreti öder. Bunun içinde 2021 yılı için belirlenmiş olan rakam 130 TL’dir. 4 kez direksiyon sınavından kaldığınızda alacağınız telafi eğitimi için ödemeni gereken ücret ise 2021 yılı için 400 TL civarındadır.

Ehliyet sınavında hangi durumlarda kalınır?

Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda panellerine yeterince intibak edemiyor. Vites değiştirme becerisi zayıf.

Sınava girmeden ehliyet alınır mı?

Bu şartlar arasında sınavda vardır ve maalesef Türkiye’de sınava girmeden ehliyet almak mümkün değildir. Bunun için böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için sınavsız ehliyet gibi bir istemde ve girişimde bulunmamak gerekir.

Direksiyon sınavında 1 kez kalanlar ne yapacak?

Direksiyon sınavı için tekrar hak talep etme hususu ise 45 gün içerisin de dilekçe ile gerçekleşiyor. Ve tekrar en baştan direksiyon eğitimi almanız gerekmektedir.

2021 ehliyet sınavı kalkacak mı?

Milli Eğitim bakanlığı ehliyet sınavlarını kaldırdı yerine kalem, kağıt, silgisizehliyet sınavı dönemine geçildi. Başvuruların devam ettiği ehliyet sınavında 2021 Ocak ayından itibaren elektronik ehliyet sınav dönemine geçiliyor.

Ehliyetten kalınca diğer sınav ne zaman?

E- Sınav tarihinizden itibaren 15 gün sonra sınav ücretinizi yatırarak tekrar sınav başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak sınav tarihinizden itibaren 45 gün içinde tekrar sınava girmediğiniz takdirde 1 sınav hakkınızı kullanmış sayılırsınız.

Direksiyon sınavından kaldıktan sonra ders almak zorunlu mu?

Direksiyon sınavından kaldığınızda ders almak zorunlu mu? Direksiyon sınavına giren kursiyer eğer kalırsa yönetmeliktede belirtildiği üzere kayıtlı olduğu sürücü kursunun beyan ettiği fiyatın üstünde olmamak kaydı ile en az iki ders direksiyon dersi almak zorundadır.

You might be interested:  Soru: Ehliyet Yenileme Için Hangi Bankaya?

Sürücü kursu değiştirmek mümkün mü?

-Ben bir sürücü kursuna kayıt oldum, sonra kurs değiştirebilir miyim böyle bir imkanım var mı? Böyle bir imkanınız yok.

Sadece direksiyon sınavına girilir mi?

Elektronik sınavdan geçmeden direksiyon sınavına girebilir miyim? Hayır, sadece e- sınavda başarılı olan öğrencilerin direksiyon aşamasına geçme hakkı vardır. Başvuru 5 iş günü içerisinde kursa gelerek yapılır.

Ehliyet kursu iptal edilir mi?

Dolayısıyla bir sürücü kursuna yazıldıysanız 7 gün yani bir hafta içerisinde cayma hakkınız vardır. Bu hakkı kullanmak istediğinizde yapmanız gereken tek şey durumu sürücü kursuna bildirmenizdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector